£37.14
£30.95
In stock
Code
INL31776SNIC
Forum Lighting’s INL-31776-SNIC is an LED compatible decorative lighting fitting from the Harvey range, with 3x spotlight style lampholders (lamps available separately).
Key Features:
- LED compatible triple plate spotlight
- Lamps not included
- Lampholder type: GU10
- Max Wattage: 35W per lamp holder
- Voltage: 230V
- IP rating: IP20
- Construction: Aluminium and Steel
- Finish: Satin Nickel
- Height: 120mm
- Width: 280mm
- Depth: 280mm
- Guarantee: 3 years
- Standards: CE
| Model Number | INL-31776-SNIC |
|---|---|
| Brand | Forum Lighting |
| Finish | Satin Nickel |
| Spot Type | Triple Plate |
| Lampholder | GU10 (35W Max) |
| Wattage | 105W |
| Voltage | 230V |
| IP Rating | IP20 |
| Height | 120mm |
| Width | 280mm |
| Depth | 280mm |
| Manufacturer Guarantee | 3 Years |
Write Your Own Review
Related Products
Related Products - Inlight Harvey Spotlight Range


