£30.30
£25.25
In stock
Code
ZN37938BLK65
This wall mounted GU10 PIR Outdoor Spotlight is IP44 rated. Its perfect for outdoor entrances
Key Features of the Zinc Leto GU10 Spotlight with PIR
- Lampholder at the bottom of the fitting
- Voltage: 230V, Mains
- PIR motion detection
- Wattage: 35W halogen/7W LED maximum
- Lampholder: 1x GU10
- LED compatible
- Lamp not included
- Finish: Black
- Construction: Stainless Steel
- IP Rating: IP65
- Height: 125mm
- Width: 85mm
- Depth: 115mm
| Model Number | ZN37938BLK65 |
|---|---|
| Brand | Forum Lighting |
| Finish | Black |
| LED | Yes |
| PIR Sensor | Yes |
| Lampholder | GU10 (Lamp Not Included) |
| Voltage | 230V |
| IP Rating | IP65 |
| Height | 125mm |
| Width | 85mm |
| Depth | 115mm |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year |
Write Your Own Review
Related Products - Zinc Leto Fixed GU10 PIR Spotlights
Related Products


