£7.14
£5.95
In stock
Code
HEFA04ES30
Kosnic LED Filament GLS Bulb 4W ES 3000K 840 Lumens Class A designed in the classic GLS A60 shape with an E27 edison screw. It emits a warm white light at 3000K, providing an even spread of light in all directions
Key Features of Kosnic LED Filament GLS Bulb 4W ES 3000K 840 Lumens Class A
- Kosnic's First Ever A Class Energy Rated Lamp
- Linear LED filament provides a traditional appearance
- Save energy up to 95% compared with an incandescent filament lamp
- Wattage: 4W
- 215lm per watt
- Lamp life: 15,000 hours
- Beam angle: 360°
- Base: ES
- Finish: Clear
- Diameter: 60mm
- Height: 106mm
- Operating temperature: -20 to 40 degrees
- Colour temperature: Warm White 3000K
- Lumens: 840lm
- Voltage 230V
| Model Number | HEFA04-ES30 |
|---|---|
| Brand | Kosnic |
| Incandescent Equivalent | 60.00 W |
| Lampholder | ES (E27) |
| Light Source | LED |
| Dimming | Non Dimmable |
| Colour Temperature | Warm White |
| Kelvin | 3000K |
| Lumens | 840 |
| Expected Life | 15000 Hours |
| Beam Angle | 360 degree |
| Wattage | 4W |
| Voltage | 230V |
| Height | 106mm |
| Diameter | 60mm |
| Manufacturer Guarantee | 3 Year |
Write Your Own Review
Related Products



