£167.94
£139.95
In stock
Code
ZN45596BLK
Zink Ren LED Linear Wall Light 32W CCT, A sleek, modern LED wall light designed for both style and durability. With a 32W integrated LED, this fixture offers adjustable colour temperature (CCT) to create the perfect ambiance. Its robust aluminium and polycarbonate construction and IP65 rating ensure it withstands the elements, making it ideal for outdoor applications such as patios or gardens
Key Features of Zink Ren LED Linear Wall Light 32W CCT
- Wattage: 32W
- Integrated LED wall light
- Finish: Black/White
- IP Rating: IP64
- Lumens: 640
- Colour temperature selectable: warm white (3000K), cool white (4000K), daylight (6000K)
- Construction: aluminium
- Voltage: 230V
- Width: 90mm
- Height: 1200mm
- Depth: 45mm
| Model Number | ZN-45596BLK |
|---|---|
| Brand | Forum Lighting |
| Finish | Black |
| LED | Yes |
| Lampholder | Integrated LED |
| Wattage | 32W |
| Voltage | 230V |
| IP Rating | IP65 |
| Height | 1200mm |
| Width | 90mm |
| Depth | 45mm |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year |
Write Your Own Review


