£101.94
£84.95
In stock
Code
ZN44555BLK
Zink Ren LED Linear Wall Light 24W CCT, A sleek, modern LED wall light designed for both style and durability. With a 24W integrated LED, this fixture offers adjustable colour temperature (CCT) to create the perfect ambiance. Its robust aluminium and polycarbonate construction and IP65 rating ensure it withstands the elements, making it ideal for outdoor applications such as patios or gardens
Key Features of Zink Ren LED Linear Wall Light 24W CCT
- Wattage: 24W
- Integrated LED wall light
- Finish: Black/White
- IP Rating: IP64
- Lumens: 1550
- Colour temperature selectable: warm white (3000K), cool white (4000K), daylight (6000K)
- Construction: aluminium
- Voltage: 230V
- Width: 90mm
- Height: 900mm
- Depth: 45mm
| Model Number | ZN44555BLK |
|---|---|
| Brand | Forum Lighting |
| Finish | Black |
| LED | Yes |
| Lampholder | Integrated LED |
| Wattage | 24W |
| Voltage | 230V |
| IP Rating | IP65 |
| Height | 900mm |
| Width | 90mm |
| Depth | 45mm |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year |
Write Your Own Review


