£55.14
£45.95
In stock
Code
ZN23454BLK
View all Outdoor Floodlights
230V 6W Black Sirocco Twinspot LED Outdoor Floodlight with PIR
- Twinspot LED Floodlight with PIR motion sensor
- Voltage: 230V, Mains
- Wattage: 6W
- Lampholder: Integrated light source
- Lumen Output: 480lm
- Lumens Per Watt: 80lm/w
- Colour Temp: 6500k Daylight
- LED Life: 30,000
- Dimmable: No
- PIR Detection Range: 8M, 130°
- Duration time: (10±5) seconds - (4±1) minutes (adjustable range)
- Finish: Black
- Construction: Polycarbonate and die-cast Aluminium
- IP Rating: IP44
- Height: 160mm
- Width: 145mm
- Depth: 135mm
| Model Number | ZN-23454-BLK |
|---|---|
| Brand | Forum Lighting |
| Halogen Equivalent | 100W |
| Lumens | 480.00 lm |
| Finish | Black |
| PIR Sensor | Yes |
| Colour Temperature | Daylight |
| Kelvin | 6500K |
| IP Rating | IP44 |
| Expected Life | 30000 Hours |
| CRI | Greater than 80 |
| Beam Angle | 120 Degree |
| Wattage | 6W |
| Voltage | 230V |
| IP Rating | IP44 |
| Height | 160mm |
| Width | 145mm |
| Depth | 135mm |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year |
Write Your Own Review
View all Outdoor Floodlights
Related Products


