£11.88
£9.90
In stock
Code
710390E
Key Features of Megaman Contractor Pack 710390
- Megaman LED GU10 Spot Contractor Pack - 710390
- Perfect for spot lighting
- Wattage: 4.2W
- Equivalent to 50W incandescent lamps
- Base: GU10
- Colour temperature: Warm white, 2700K
- Lumens: 360m
- Beam angle: 36 degrees
- Life expectancy: 15,000 hours
- Dimmable: No
- Height: 53mm
- Diameter: 50mm
- Pack of 5
- Voltage: 230V
| Model Number | 710390 |
|---|---|
| Brand | Megaman |
| Halogen Equivalent | 50W |
| Control | Non-Dimmable |
| Colour Temperature | Warm White |
| Beam Angle | 36 Degree |
| Colour Temperature | Warm White 2800K |
| Lumens | 360 |
| Expected Life | 50W incandescent lamps |
| Wattage | 4.2W |
| Voltage | 230V |
| Energy Rating | F |
| Height | 53mm |
| Diameter | 50mm |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year |
Write Your Own Review



