£34.20
£28.50
In stock
Code
ZN35688DGRY
230V 20W Grey Lynn Twinspot LED Outdoor Floodlight with PIR
- Twinspot LED Floodlight with PIR motion sensor
- Voltage: 230V, Mains
- Wattage: 2 x 10W
- Lampholder: Integrated light source
- Lumen Output: 1500lm
- Lumens Per Watt: 75lm/w
- Colour Temp: 4000k Cool White
- LED Life: 30,000
- Dimmable: No
- PIR Detection Range: 5-12M, 130°
- Duration time: Adjustable LUX sensitivity and timer
- Finish: Dark Grey
- Construction: Polycarbonate
- IP Rating: IP65
- Height: 205mm
- Width: 305mm
- Depth: 135mm
| Model Number | ZN-35688-DGRY |
|---|---|
| Brand | Forum Lighting |
| Halogen Equivalent | 100W |
| Lumens | 480.00 lm |
| Finish | Dark Grey |
| PIR Sensor | Yes |
| Colour Temperature | Cool White |
| Kelvin | 4000K |
| IP Rating | IP65 |
| Expected Life | 30000 Hours |
| CRI | Greater than 80 |
| Beam Angle | 130 Degree |
| Wattage | 20W |
| Voltage | 230V |
| IP Rating | IP65 |
| Height | 205mm |
| Width | 305mm |
| Depth | 135mm |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year |
Write Your Own Review
Related Products


