£44.70
£37.25
In stock
Code
ZN28708BLK
This attractive modern thin slatted outdoor wall light with PIR requires 1 x 60W max GLS lamp ES (E27). Suitable for incandescent or halogen GLS lamps. Suitable for wall mounting.
Key Features of the Zinc Outdoor Wall Light with PIR:
- Voltage: 230V
- Wattage: 60W
- Lampholder: ES (E27)
- LED compatible
- Lamp not included
- PIR detection range: 3M
- PIR detection angle: 180°
- IP rating: IP44
- Finish: Black
- Construction: Stainless Steel
- Polycarbonate diffuser
- Height: 275mm
- Width: 210mm
- Depth: 85mm
Click here for Outdoor Lantern Lights
| Model Number | ZN-28708-BLK |
|---|---|
| Brand | Forum Lighting |
| Finish | Black |
| PIR Sensor | Yes |
| Lampholder | ES (E27) - Lamp Not Included |
| Wattage | 60W |
| Voltage | 230V |
| IP Rating | IP44 |
| Height | 275mm |
| Width | 210mm |
| Depth | 85mm |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year |
Write Your Own Review
Related Products
Related Products - LED Filament Lamps ES


