£77.10
£64.25
In stock
Code
ZN32070BLK
This Minerva wall box lantern outdoor light with PIR sensor features a rectangular, die-cast aluminium, black box frame that sits flush to the wall, with clear glass panels for optimum light diffusion. It requires 1 x 42W GLS ES lamp (E27)
Key Features of the Minerva Wall Box Lantern Outdoor Light with PIR Sensor:
- Voltage: 230V
- Wattage: 42W
- Lampholder: ES (E27)
- LED compatible
- Lamp not included
- Finish: Black
- Construction: Steel and glass
- IP rating: IP44
- Height: 330mm
- Width: 110mm
- Depth: 160mm
Click here for Outdoor Lantern Lights
| Model Number | ZN-32070-BLK |
|---|---|
| Brand | Forum Lighting |
| Finish | Black |
| PIR Sensor | Yes |
| Lampholder | ES (E27) - Lamp Not Included |
| Wattage | 42W |
| Voltage | 230V |
| IP Rating | IP44 |
| Height | 330mm |
| Width | 110mm |
| Depth | 160mm |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year |
Write Your Own Review
Related Products
Related Products - LED Filament Lamps ES


