£21.00
£17.50
In stock
Code
CUL26465WW
Forum Lighting’s CUL-26465-WW is an outdoor deck and indoor plinth light that has a brushed steel finish and a 0.5W warm white integral LED.
Key Features of the LED Deck and Plinth Light:
- Round deck and plinth light
- Integrated LED and driver
- IP rating: IP65
- Wattage: 0.5W
- Lumens: 20lm
- Colour temperature: 3000K, warm white
- Voltage: 230V
- Cable length: 2000mm
- Height: 35mm
- Diameter: 40mm
- Finish: Brushed steel
- Guarantee: 3 years
- Standards: CE
| Model Number | CUL-26465-WW |
|---|---|
| Brand | Forum Lighting |
| Finish | Brushed/Satin Steel |
| Lumens | 20lm |
| Colour Temperature | 3000K, warm white |
| Wattage | 0.5W |
| Voltage | 230V |
| Energy Rating | A++ |
| IP Rating | IP65 |
| Height | 35mm |
| Diameter | 40mm |
| Manufacturer Guarantee | 3 Year |
| Standards | CE |
Write Your Own Review



