£11.16
£9.30
In stock
Code
AVARB1210BLK
Avenue All Round Band 12mm wide Black PVC Coated 10m Length. Its a multipurpose banding made from metal that has been pre drilled with 5mm holes which gives it supreme flexibility. Easy to cut and bend to your requirements.
- Width: 12mm
- Length: 10 metre
- Thickness: 0.9mm
- Material: Metal
- Finish: Black
- Maximum Load: 185kg
| Model Number | AVARB1210BLK |
|---|---|
| Brand | Avenue |
| Type | All Round Band |
| Colour | Black |
| Cable Tie Length | 10M |
| Cable Tie Width | 12mm |
| Cable Tie Thickness | 0.9mm |
| Pack Size | 10M |
| Maximum Load | 185 kg |
| Material | Metal |
| Width | 12mm |
| Length | 10M |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year |
Write Your Own Review


