10W G4 Halogen Dimmable Low Voltage 12V Capsule Bulb Warm White 3000K
£2.28
£1.90
In stock
Code
M91
12V 10W G4 Halogen Capsule Lamp
- Base: G4
- 2,000 hours long life
- Finish: Clear
- Dimmable: Yes
- Lamp Colour: 2700K Warm White
- Wattage: 10W
- Lumens: 100
- Voltage: 12V
- Height: 30mm
- Width: 8mm
| Model Number | M91 |
|---|---|
| Brand | Unbranded |
| Halogen Equivalent | 10W |
| Lampholder | G4 |
| Light Source | Halogen |
| Colour Temperature | Warm White |
| Kelvin | 3000K |
| Lumens | 100 |
| Expected Life | 2000 Hours |
| Wattage | 10W |
| Voltage | 12V |
| Energy Rating | C |
| Height | 30mm |
| Width | 8mm |
Write Your Own Review
Related Products



